top of page

Temat: polskie meble

Czym charakteryzuje się współczesny,

polski design

Meblarstwo to gałąź przemysłu, która obecnie w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Polskie meble doceniane są zwłaszcza na zagranicznych rynkach zbytu, gdzie trafia zdecydowana większość krajowej produkcji meblarskiej. Jesteśmy dziś jednym z największych eksporterów mebli.

W ostatnich latach zauważa się również coraz większy rozwój

i zainteresowanie polskim designem, dzięki czemu jesteśmy doceniani nie tylko za produkcję ale za  pracę projektową. 

Polski producent mebli? Postaw na jakość rodzimego designu!

Współczesne, polskie wzornictwo prezentowane jest na licznych wystawach

i szeroko nagradzane. Może więc już czas pomyśleć o stworzeniu designerskich aranżacji we własnym mieszkaniu lub biurze z udziałem polskich mebli? Co czyni polski design tak bardzo docenianym na zagranicznych rynkach? Polskie meble cieszą się przede wszystkim bardzo wysoką jakością. Zagraniczni inwestorzy podkreślają ponadto elastyczność realizacyjną oraz projektową. W praktyce oznacza to atrakcyjne warunki umów, szybkość dostawy, terminowość oraz optymalne dostosowywanie się do wymagań

i potrzeb klienta. Nowoczesne, polskie meble zaspokajają estetyczne potrzeby

i bardzo często produkowane są nawet na indywidualne zamówienia. Dzięki temu mówić można o tworzeniu wnętrz niepowtarzalnych. Polskie firmy produkujące meble słyną dziś na zagranicznych rynkach ze szczególnej otwartości na niestandardowe rozwiązania. I na tym głównie opiera się widoczny obecnie boom branży meblarskiej. 

Carpenter w Pracy

Polskie meble z duszą - światowa renoma

W wielu przypadkach elementy polskich mebli wykonywane są ręcznie przez doświadczonych stolarzy. Sprawia to, że meble jeszcze bardziej zyskują na wartości. Polski design to połączenie unikatowych, autorskich projektów młodych i zdolnych artystów z rzemieślniczym kunsztem. W ten sposób powstają przemyślane, eleganckie i luksusowe meble, które łączą w sobie także funkcjonalność, wygodę i ergonomię. Z jednej strony mowa jest więc o uwzględnianiu estetyki aktualnie panujących trendów wnętrzarskich, a z drugiej o docenianiu pasji, pracowitości, wiedzy i doświadczenia lokalnych rzemieślników. Polskie meble słyną z wyjątkowej precyzji wykonania. Na świecie również bardzo doceniane są wysoko zmechanizowane, nowoczesne, polskie parki maszynowe, które dają nieograniczone możliwości technologiczne. Ciągły rozwój, automatyzacja i robotyzacja tych przestrzeni sprawia, że wydajność polskiej produkcji wzrasta i staje się ona coraz bardziej opłacalna. Produkcja mebli często odbywa się w Polsce w rejonach o długiej tradycji meblarskiej. Czynnik ten oczywiście nie jest bez znaczenia dla klientów. Ponadto, podkreśla się również dostęp w Polsce do odpowiednich zasobów drewna. Polski design jest zgodny z proekologicznym stylem życia. Na uwagę zasługują drewniane meble z certyfikatem FSC ® (Forest Stewardship Council ®). Celem międzynarodowej organizacji FSC ® jest dbanie o zrównoważony rozwój leśnych obszarów i o odpowiedzialną gospodarkę leśną. Decydując się więc na zakup drewnianych mebli FSC ®  klienci pośrednio zapobiegają nadmiernemu eksploatowaniu obszarów leśnych, chronią leśne środowisko oraz dbają o lokalną społeczność i pracowników lasów. 

Czym charakteryzuje się współczesny, polski design? 

W Polsce bardzo cenione są nowoczesne wnętrza o stylistyce minimalistycznej. Taki też jest współczesny, polski design, mocno nawiązujący do trendów skandynawskich oraz industrialnych. Jeśli chodzi o materiały to zauważa się dominację litego drewna, kamienia, stali, oraz wysokiej jakości tkanin. Na popularności zyskują również unikatowe meble z elementami betonu oraz naturalnego forniru. Nowoczesne formy powstałe na podstawie odważnych projektów sprawiają, że polskie meble przyczyniają się do tworzenia wnętrz oryginalnych, wyrafinowanych i o wysokiej estetyce. Projekty marki TFORY inspirowane są obserwacją rzeczywistości oraz zmieniającego się świata. Ich celem jest ułatwianie użytkownikom życia i zapewnienie optymalnego komfortu. Są to ponadto meble, które narodziły się w wyniku pasji, długoletniej pracy i wielu doświadczeń. Mawia się, że posiadają wyjątkową zdolność do wyzwalania pokładów kreatywności, zachęcają do działania i pozwalają otworzyć się na nowe możliwości.

Polski producent foteli biurowych - dbałość o każdy szczegół!

Marka TFORY to polski producent mebli, w którego ofercie znaleźć można designerskie sofy, fotele, stoliki kawowe, stylowe siedziska, wyraziste hokery, wieszaki, czy też designerskie lampy. Firma zajmuje się ponadto profesjonalnym doradztwem i pomocą w doborze właściwych mebli, pomaga kreować wnętrza przekraczające granice oraz spełnia nawet najbardziej wyszukane życzenia klientów. Obecnie projektanci pracują nad przygotowaniem kolekcji foteli biurowych, które mają być odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby osób pracujących w domu. Już dziś zaprośmy więc polski design do swojego domu i cieszmy się światowym standardem!

bottom of page